Szerzőink

BÁN MÓR (Bán János): író, szerkesztő, újságíró, a nagy sikerű Hunyadi regényciklus szerzője.
Elismerései: Zsoldos Péter-díj, Herczeg Ferenc-díj, irodalmi Prima-díj, Magyarország Babérkoszorúja-díj, továbbá a Honvédelmi Minisztérium kitüntetése haditudósításaiért

KÖTTER TAMÁS: József Attila-díjas író, 2012 óta számos népszerű novella és regény (többek közt: IKEA, vasárnap; Rablóhalak; Frontnovellák a II. világháborúból) szerzője. Nem titkolt írói célja, hogy részletesen bemutassa a felső-középosztály világát, miközben kíméletlen pontossággal és gúnnyal, ugyanakkor szellemesen világítja meg azt is, hogy az ún. „magyar elit” hogyan próbálja adaptálni a globális elit által megvalósított élet- és létformákat.

DONALD ROBERTSON: Donald Robertson skót kognitív pszichoterapeuta, filozófus, előadó és tréner, számos könyv szerzője, a Modern Stoicism és az athéni Plato’s Academy Centre szervezetek alapítója és elnöke. Fő törekvése, hogy a klasszikus görög és római filozófiai irányzatok és a pszichoterápia közötti párhuzamokat megtalálja, és beépítse a terápiás gyakorlataiba. Szakterülete a stressz oldása, a szociális szorongás és az önbizalomhiány kezelése. Jelenleg Kanadában él és dolgozik.

CSENDER LEVENTE: József Attila-díjas író, Böjte Csaba nagy sikerű I. és II. Füveskönyvének társszerzője.

JÓKAI ANNA (1932–2017): a Nemzet Művésze címmel kitüntetett, kétszeres Kossuth-díjas és József Attila-díjas írónő. Hatalmas életművét regények, esszé- és novelláskötetek, versimák alkotják, köztük olyan klasszikusok, mint a Szegény Sudár Anna, a Ne féljetek vagy a Godot megjött. Műveiben központi szerepet kap a közöny elleni küzdelem, a szeretet ereje, a spiritualitás és a keresztény értékek képviselete.

S. J. PARRIS: Sunday Times bestseller író, újságíró, irodalomkritikus. A cambridge-i Queens’ College-ban angol irodalom szakon végzett, majd az Observer irodalmi szerkesztője lett. Rádióműsorok és talkshow-k, művészeti programok rendszeres szereplője és műsorvezetője, neves irodalmi díjak zsűrijének tagja. Jelenleg Dél-Angliában él a fiával.

Dr. SOMKUTI BÁLINT: Hadtörténész, biztonságpolitikai elemző. Fő kutatási területe a modern érdekérvényesítés, ezen belül napjaink katonai műveletei, valamint a nem-hagyományos módszerek, elsősorban a gerilla- és irreguláris hadviselés. 2008-ban szerezte meg történészi diplomáját a Károli Gáspár Református Egyetem Bölcsészettudományi Karán, 2012-ben védte meg a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Hadtudományi Iskolájában disszertációját, amelynek a 4. generációs hadviselés volt a témája. 12 évnyi, multinacionális cégeknél eltöltött idő után egyaránt dolgozott az állami szférában, újságíróként és vállalkozóként is. Kiemelt érdeklődési köréhez tartoznak a jelen és a múlt hadiflottái és légierői, valamint a haditechnika és a hadtudomány.

JAMAGUCSI SZANGO eddig megjelent könyvei: Tokugava – A legnagyobb sógun (2018), Szamurájok hajnala – A Minamotók felemelkedése (2018), Kamikaze – Az isteni szél (2019)

OSWALD SPENGLER (1880–1936) német idealista filozófus, történetfilozófus, a „konzervatív forradalom” elméletének egyik teoretikusa. Legnagyobb hatású műve, A Nyugat alkonya száz év távlatában is időszerű és helytálló – Spengler gondolatait H. Kissinger „meghökkentően pontos jóslatoknak” nevezte. A szóbeszéd szerint müncheni otthonában bekövetkezett halálát a nácik okozták.

TARLÓS ISTVÁN 2010–2019 között Budapest főpolgármestere

PETŐ ZOLTÁN történész, politikai filozófus a Ludovika Közszolgálati Egyetem Eötvös József Kutatóközpontjának tudományos munkatársa. Írói munkásságát gyakran misztikus és weird elemeket tartalmazó történelmi novellákkal kezdte, melyek a Gabónál, a Gold Booknál és a Triviumnál jelentek meg. Tudományos (non fiction) művein felül az első történelmi regénye a 3 kötetes Végtelen sztyepp, mely Baján kagán életútját mutatja be.

MEZŐ GÁBOR újságíró, kutató. Sportújságíróként kezdte, ma inkább a történészek munkáját végzi, másképp, máshogy. Olyan sikerkönyvek szerzője, mint A kultúra megszállása vagy A tévé megszállása.

CSONTVÁRY TAMÁS kortárs magyar író, akinek ha felfednénk valódi kilétét, a kedves Olvasót le kellene, hogy lőjük. Mivel ennek jogi akadályai is vannak, a további bemutatástól – mindannyiunk jól felfogott érdekében – most eltekintünk.

GYARMATI-PAOR ZOLTÁN (1979-) Jogász doktor, szakdolgozatát jogtörténeti témában írta. Tanulmányai után a médiában helyezkedett el mint filmrendező, televíziós szerkesztő-vágó, operatőr, fotós és grafikus. Fekete öves kardvívó, okleveles természetgyógyász, improvizatív jazz-zongorista, több filmnek és színdarabnak szerezte és hangszerelte a zenéjét. Jelenleg is történelmi témájú tudományos és ismeretterjesztő filmeket, riportokat és műsorokat készít.

GIOVANNI PICO della MIRANDOLA (1463–1494), a reneszánsz filozófia egyik legjelesebb alakja mindössze harmincegy évig élt, azonban igen jelentős életművet hagyott hátra. Élete regényes fordulatokkal teljes, és halálát is sötét titok övezi: politikai okokból valószínűleg megmérgezték. 

ÁDÁM O. GÁBOR civilben közgazdász, stratéga. Üvegplafont áttört multinacionális fehérgalléros katona, nemzetközi tanácsadó cég volt partnere. Több tucat vélemény- és úti cikket jegyez a Forbes, a Portfolio és az Index hasábjain. 82 országban járt, 31-ben golfozott. Az úti novellákban szereplő helyszínek, történések, karakterek szem- és fültanúja, krónikása. Szerzői honoráriumát állatvédelmi célokra ajánlja fel.

BASA KATALIN író, grafikus, a néprajz szerelmese. Életének első felét olvasással töltötte. Miután megunta a vámpírokat és a vérfarkasokat, elhatározta, hogy magyar hitvilágból ismert figurákat ereszt szabadjára a könyveiben, ahogyan az egy bölcsészhez illik. Basa Katalin maga illusztrálja az írásait, és amikor nem a következő történetén dolgozik, akkor a Duna partján sétál, és kavicsokat gyűjt.

DUNCAN SHELLEY író, forgatókönyvíró, adatbányász, adatelemző. 38 könyve jelent meg, melyek közül a legismertebb Az elme gyilkosai trilógia és az Amer tánca. Társszerzőként részt vett egy sci-fi-thriller tévésorozat megírásában. Több politikai thrillert és sci-fit írt, továbbá szellemíró-társszerzőként másfél tucat dokumentumkönyv elkészítésén dolgozott.

HORVÁTH RÓBERT (sz. 1971) a magyar össztradicionális iskola egyik legismertebb írója, előadója. Vallásfilozófus, könyvtáros, szerkesztő, az összehasonlító teológia művelője.